Motywacja,  Styl życia

Życie: Jak zbudować siebie na nowo i rozpocząć nowy rozdział swojego życia?

Życie nie jest jednokierunkową drogą. Bez względu na to, jak daleko zaszedłeś jedną ścieżką, zawsze możesz wybrać inną. Nawet jeśli czujesz, że coś schrzaniłeś.

W przypadku większości mężczyzn zgadza się przynajmniej jedno z poniższych: utknąłeś w bezsensownej pracy, twoje ciało wygląda i czuje się jak worek z ziemniakami, a twój związek – jeśli istnieje – to źródło frustracji, a nie szczęścia.

Takie zakończenie dostajesz wybierając ścieżkę najmniejszego oporu. Ja też to zrobiłem, więc nie mam do ciebie pretensji. Ale oznacza to, że albo jesteś o lata świetlne od mężczyzny, którym chcesz być, albo po prostu zdecydowałeś, że nadszedł czas na nowy rozdział, ponieważ wyrosłeś ze starego.

Wyobraź sobie przez chwilę, jak mogłoby wyglądać twoje życie, gdybyś to zrobił. Praca, którą lubisz. Doświadczanie prawdziwej miłości. Czujesz się dobrze ze swoim ciałem, gdy patrzysz w lustro. Wreszcie jesteś mężczyzną, którym chcesz być.

Zrozum, że to możliwe

Rich Roll to żywa legenda. Nie tylko jest konkurentem Ultramana, prowadzi szalenie udany biznes i każdego dnia inspiruje miliony ludzi – zrobił to wszystko po więzieniu i odwyku narkotykowym w wieku 31 lat.

„Nie osiągnąłem swojego atletycznego szczytu, dopóki nie skończyłem 43 lat. Swoją pierwszą książke napisałem dopiero w wieku 44 lat. Swój podcast zacząłem dopiero w wieku 45 lat. W wieku 30 lat myślałem, że moje życie się skończyło. W wieku 52 lat wiem, że to dopiero początek”.

Jako ktoś, kto porzucił prace od 9-5 dla prowadzenia własnej firmy i życie na pięknej wyspie, mogę powiedzieć, że nie można dokonać wielkich przemian bez pracy.

Ale jeśli poważnie myślisz o rozpoczęciu nowego rozdziału i chcesz zachować spójność, oto Twój przewodnik.

Przekonania, które powstrzymują Cię przed spełnieniem marzeń

„Jest już za późno na rozpoczęcie!”

Przykład Richa Rolla pokazuje, że wiek to tylko liczba, więc przestań szukać wymówek. Doświadczenie życiowe, mądrość i umiejętności są warte więcej niż nastoletnie lata. Kilka lat poświęcenia i samozaparcia może zmienić twoje życie i dać ci dziesięciolecia szczęścia.

Pomyśl o tym w ten sposób: nawet jeśli to, co chcesz osiągnąć, zajmie pięć lat – kiedy te pięć lat się skończy, zrobiłbyś to jeszcze raz, bez względu na wiek.

„To zbyt trudne i ryzykowne!”

Ponowne odkrywanie siebie będzie jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłeś, ponieważ będziesz musiał zabić swoją starą tożsamość. Twoje ego wyciągnie każdą sztuczkę z rękawa, aby powstrzymać Cię przed wyjściem ze swojej strefy komfortu. Jeśli codziennie sprawdzasz wiadomości o polityce i psujesz sobie tym humor, przenieś się na portal o grach i nie wracaj do starego nawyku.

„Moje obecne życie nie jest takie złe!”

Przeciętność to cichy zabójca.

Za każdym razem, gdy nie chcesz się obudzić do pracy, zazdrośnie spoglądasz na bicepsy innego faceta lub karcisz się za to, że nie masz jaj, by podejść do pięknej kobiety przy barze, maleńka część ciebie umiera. Następnie zwracasz się do TikToka, narkotyków, Netflixa i pornografii, aby uśmierzyć ból.

Dzień po dniu przeciętność wlewa Ci do krwiobiegu truciznę. Pozbycie się igły będzie boleć, ale potem poczujesz się lepiej.

Teraz, gdy twoja głowa jest we właściwym miejscu… zabierzmy się do pracy.

Możliwość komentowania Życie: Jak zbudować siebie na nowo i rozpocząć nowy rozdział swojego życia? została wyłączona