jak-ponownie-zacząć-ćwiczyć
Trening

Jak ponownie zacząć ćwiczyć?

Rozważ pozytywne myślenie. Staraj się unikać pułapki przytłaczającego i negatywnego myślenia. Niedługo rozpoczniesz transformacyjną podróż, która, miejmy nadzieję, bezproblemowo zintegruje się z Twoim życiem na tak wiele pozytywnych sposobów. Nie buduj własnych murów.

Już nie pracujesz z domu i wracasz do normalności?

Może znalazłeś się w pułapce stereotypowego pandemicznego życia – praca w domu, sporadyczne rytony i niezorganizowane dni i noce?

Oto dobra wiadomość dotycząca rozpoczęcia od nowa: byłeś tutaj i robiłeś to już wcześniej. Wiesz, jak to jest pracować, żyć fitnessowym stylem życia i widzieć realne, namacalne rezultaty. Tak, powrót do ruchu może zająć trochę czasu, ale droga powrotna będzie krótsza dzięki pamięci mięśniowej. To jak spodnie robocze czy ochronne, które chronią nas przed zacięciami – w tym przypadku, przed długimi przerwami od aktywności fizycznej.

Wybierz realistyczny cel

Utrata 30kg tkanki tłuszczowej w ciągu jednego miesiąca nie jest aż tak realistyczna. Każdy to chyba wie, prawda…? Zacznij od małych celów. Czy strata trzech kilogramów w miesiącu jest wykonalna? Jasne, że tak. To mniej więcej kilogram na tydzień.

Ważną częścią jest ustalenie celu krótkoterminowego, czegoś, co zapewni ci małą, szybką wygraną i rozwinie znaczną dynamikę. To tylko podsyci Twoją motywację, a te krótkie cele będą się z czasem sumować. Samodyscyplina, motywacja, konsekwencja potrzebują czasu, aby rozwinąć się do optymalnych poziomów.

Możliwość komentowania Jak ponownie zacząć ćwiczyć? została wyłączona