magia-nowy-start
Motywacja,  Trening

Magia nowego startu

Jedną z największych przeszkód na drodze do zmiany nawyków, nowego systemu, celu lub długoterminowego projektu… jest to, że zostajemy zakłóceni.

Coś przerywa nasze postępy – pomijamy dzień lub dwa treningu – a potem pewne programowanie w naszych mózgach zamienia to w komunikat o tym, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, nie możemy tego zrobić, powinniśmy się po prostu poddać.

To powstrzymuje tak wielu ludzi przed dokonywaniem długoterminowych postępów.

To powstrzymuje nas przed ponownym uruchomieniem.

Dzieje się tak, ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy z mocy i magii nowego startu.

Nowy start to moment, w którym zaczynamy od nowa, z pustą kartą. Budzi się nowy poranek, dzień, który możemy wykorzystać tak, jak chcemy.

Kiedy przegapimy kilka dni medytacji lub przez tydzień jemy śmieci z powodu różnych uroczystości, albo odpadniemy od pisania naszej książki… zamiast sprawiać, że będzie to oznaczać, że cała ta sprawa jest stratą czasu lub że w jakiś sposób jesteśmy do dupy… my może potraktować to jako nowy początek.

Odwiedź blog o motoryzacji w celu zdobycia nowej dawki wiedzy.

Nie zamierzam po prostu przeformułowywać rzeczy na „pozytywne”. W nowym starcie mamy do dyspozycji dużą moc, której tracimy.

Nowy początek jest magiczny:

Możemy spojrzeć na nawyk lub projekt świeżymi oczami, tak jakbyśmy go nigdy wcześniej nie widzieli, i wnieść poczucie zdumienia i ciekawości do tego, co robimy
Puszczenie wszystkiego z przeszłości i pojawienie się w nowej chwili jest świętością
Możemy się czegoś nauczyć z przeszłych niepowodzeń lub zakłóceń i wykorzystać ten nowy początek jako sposób na poprawę tej trudności, uzbrojeni w nowe informacje, tak aby każdy nowy początek stał się nową okazją do nauki, rozwoju, doskonalenia się w czymś
Możemy odkrywać siebie na nowo, wymyślać na nowo to, czego się podejmujemy, wymyślać na nowo to, czym chcemy, aby nasze życie było
Możemy powtórzyć i przypomnieć sobie, dlaczego jesteśmy temu zobowiązani
To wszystko jest tracone, gdy ignorujemy magię i moc nowego startu!

Piękne jest to, że Fresh Start jest dla nas dostępny nie tylko wtedy, gdy coś nam przeszkadza lub się potkniemy… ale w każdej chwili. Codziennie. Każda nowa medytacja, trening lub sesja pracy. Każde nowe spotkanie z kimś, każda nowa rozmowa.

Każdy nowy oddech.

Możliwość komentowania Magia nowego startu została wyłączona