koszmary-w-nocy
Motywacja

Jak pokonać to, co nie pozwala Ci zasnąć w nocy

„Okej, wygląda na to, że to był sen” – powiedziałem do siebie, rozglądając się po pokoju w poszukiwaniu intruzów. Śniło mi się, że nieznajomi włamują się do mojego domu, ale te koszmary nigdy nie były takie złe. Kiedy usiadłem, próbując zatrzymać bicie serca, włączyłem światło i zacząłem pracować… kolejna noc stracona.

Strach jest naturalny. Jest dobry strach i jest zły strach. Dobry strach to rodzaj, który chroni cię przed zranieniem. To taki, który mówi ci, żebyś nie dotykał gorącego pieca. Zły strach to rodzaj, który powstrzymuje Cię przed polepszeniem swojego życia. Mówi ci, abyś nie podejmował ryzyka, które musisz podjąć, aby iść do przodu. Jak więc pokonać ten strach?

Zacznij od wdechu przez nos i wydechu przez usta. Za każdym razem, gdy oddychamy przez prawe nozdrze, wzrasta ciepło naszego ciała, zwiększa się tętno i poprawia się krążenie. Dzieje się tak, ponieważ nasze prawe nozdrze jest związane ze stymulującym efektem, który aktywuje lewą półkulę mózgu bardziej. Z drugiej strony, oddychanie przez lewe nozdrze działa uspokajająco na umysł i ciało. Bardziej aktywuje prawą stronę mózgu. Możesz nawet zauważyć, że kiedy to robisz, spada tętno i zaczynasz się rozluźniać. Tak więc, oddychając przez nos i przez usta, możemy zhakować nasz umysł i ciało oraz lepiej reagować na uczucia wywołane strachem.

Następnie należy przyjąć nastawienie na rozwój. Przyjmij sposób myślenia ucznia. Uwierz, że jedyne, co stoi między tobą a wszystkim, co chcesz osiągnąć, to czas i umiejętności. W ten sposób, ilekroć napotkasz sytuacje wywołujące strach, trudniej będzie im złamać poczucie własnej wartości i wolę (wysoka samoocena jest czymś, czego potrzebujesz, aby przeciwstawić się temu, co wywołuje u Ciebie lęk). .

Po przyjęciu tego sposobu myślenia możesz rozwinąć to, co nazywa się antykruchym ego. Antykruche ego buduje twoją samoocenę na fundamentach, które stają się silniejsze, gdy są atakowane. Na przykład, jeśli masz do czynienia z koszmarem, w którym czujesz się zagrożony i przestraszony, anty-kruchy sposób myślenia ego będzie przypominał sobie: „Jestem z siebie dumny za każdym razem, gdy pojawiam się w trudnej sytuacji, ponieważ jestem w stanie udowodnić sobie i utwierdzić w przekonaniu moją siłę charakteru, jednocześnie zwiększając moją osobistą moc ”. Lucio Buffalmano, Ultimate Power. To doda Ci siły, poczucia własnej wartości i męstwa psychicznego, których potrzebujesz, aby stawić czoła temu, co w innym przypadku by cię pokonało. Sprawi również, że później poczujesz dumę z tego, że pokazałeś się w tej trudnej sytuacji – przeciwstawiłeś się temu strachowi – ponieważ to jest to, na czym zdecydowałeś się budować swoją samoocenę.

W międzyczasie możecie sprawdzić blog samochodowy, który prowadzi mój kolega – ostrzegam, to miejsce tylko dla prawdziwych miłośników samochodów.

To proces, który obejmuje rozwój, akceptację i wysoką wypłatę po osiągnięciu mety. Nowo odkryta siła psychiczna, którą będziesz mieć przeciwko swoim lękom, sprawi, że wszystko będzie tego warte. Kiedy zakończysz ten proces, będziesz w stanie przyznać, że strach może zaistnieć tylko w myślach o przyszłości. I nie możemy poznać przyszłości, ponieważ zawsze jesteśmy w teraźniejszości, więc wszystko, czego się boisz, może się wydarzyć, całkowicie wymyślasz w swojej głowie. Tworzysz własne lęki – swoje nieszczęście – za pomocą wyobraźni. Możemy sobie tylko wyobrazić przyszłość, ponieważ nie jesteśmy w stanie jej zobaczyć. Widzimy tylko teraźniejszość. Więc w teraźniejszości możesz sobie przypomnieć, że napięcie jest często gorsze niż rzeczywistość.

Mając takie nastawienie i strategie, byłem w stanie poradzić sobie ze swoimi lękami tak, jakby były normalną częścią życia, ponieważ tak jest. W jednej chwili mogłem się bać, pamiętać, że w następnej nie ma się czego naprawdę bać i ruszyć dalej. Skorzystaj z tych sposobów myślenia i strategii, aby pokonać swoje lęki, abyś mógł przeżyć swoje życie bez konieczności znoszenia ciężaru lęków, które tylko sprawiają, że Twoje życie jest nieszczęśliwe. Zdobądź władzę nad swoim umysłem i zyskaj moc, by żyć szczęśliwszym i zdrowszym życiem.

Możliwość komentowania Jak pokonać to, co nie pozwala Ci zasnąć w nocy została wyłączona