24-h-wieczór
Motywacja,  Styl życia

Twoje idealne 24 godziny: Wieczór.

Rzuć okiem na swój trening, aby wiedzieć, co będziesz dzisiaj robić. Zastanów się, jakiego sprzętu będziesz potrzebować, i wyobraź sobie, jak przechodzisz przez trening i jak się poczujesz po jego zakończeniu.

Dzięki temu uzyskasz właściwy sposób myślenia i zmniejszysz prawdopodobieństwo, że pominiesz trening i usiądziesz na kanapie, jedząc Laysy i oglądająć sport.

Co robić wieczorem

1. Odpocznij przez 15-20 minut

Ciężko pracujesz przez cały dzień i bądźmy szczerzy, większość z nas nie wie, jak cofnąć numer i odzyskać sprawność. Odłóż na chwilę telefon, wyłącz telewizor i po prostu zrelaksuj się.

Spróbuj medytować, czytać, słuchać uspokajającej muzyki lub spacerować podczas słuchania podcastu. Ja słucham blues, ale to zależy od pracy po jakiej się odstresowujemy, regeneracja pomp jednostkowych – i słucham elektronicznej.

Daje to przerwę układowi współczulnemu (walcz lub uciekaj) i pozwala przejąć układ przywspółczulny (odpoczynek i relaks), abyś mógł zregenerować się po całym dniu.

Wiem, o czym myślisz, „brzmi ładnie, ale…”. Przestań z „ale” i nadaj priorytet odstresowaniu. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się szczęśliwszym, mieć więcej energii i odświeżyć umysł.

2. Zjedz budującą mięśnie kolację.

Skoncentruj się na chudym białku, warzywach i wysokiej jakości węglowodanach. Wyjście z przyjaciółmi lub szczęście, że ktoś inny przygotuje domowy posiłek? Postaraj się skupić na białku, warzywach i węglowodanach, jak opisano powyżej i rób, co możesz. Najważniejsze jest, aby nie upychać się, zwłaszcza chlebem i makaronem. Jedz, aż będziesz zadowolony, a potem nazwij to dobrym.

3. Wypij szklankę wody

Zauważasz trend?

4. Spędzaj czas z dobrymi ludźmi

Miałeś dobry, produktywny dzień. Nadszedł czas, aby się zrelaksować i spędzić czas z ważnymi dla Ciebie osobami. Mówca motywacyjny i guru samopomocy Jim Rohn powiedział kiedyś: „Jesteś średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Jeśli prawdopodobnie będziesz bardziej przypominać osoby, z którymi spędzasz najwięcej czasu, upewnij się, że wybierasz mądrze.

5. Wyładuj bagaż psychiczny

Czy kiedykolwiek próbowałeś położyć się do łóżka z umysłem pełnym rzeczy do zrobienia? To jest do bani. Jeśli to ty, poświęć 5 minut i zapisz wszystko, co musisz zrobić następnego dnia, i zawęź listę do 1 lub 2 najważniejszych zadań. Przypomnij sobie, że jutro będziesz miał mnóstwo czasu, aby się tym zająć, a dziś wieczorem nie musisz się tym martwić.

6. Przygotowanie do łóżka, zgaszenie świateł – powtórz.

Twoje ciało potrzebuje snu, aby naprawić mięśnie i utrzymać optymalne działanie wszystkiego, abyś mógł spalać tłuszcz i pozostać szczupłym (lub stać się szczuplejszym).

Co zrobić teraz?

Powtarzaj to tak często, jak to możliwe.

Jesteśmy tym, co robimy wielokrotnie. Miej rozplanowany dzień, a będziesz na dobrej drodze do budowania mięśni, szczupłego życia i posiadania większej ilości energii.

Możliwość komentowania Twoje idealne 24 godziny: Wieczór. została wyłączona