samce-alfa
Styl życia

Minusy bycia samcem alfa.

Żyjąc dzięki zaletom klasycznego samca alfa, tego, który dręczy i pędzi na szczyt w stylu prawdziwego psa alfa, możesz dość szybko znaleźć się na szczycie stosu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wyższe szczeble są już zamieszkane przez rekiny alfa. Początkowo mogą rozpoznać i podziwiać twoją motywację i zaprosić cię do swojej owczarni starszych alf (o ile twoje wpływy nie uderzą w ich). I jeszcze raz, przypomina mi się moja była praca – naprawa pomp – TAM TEŻ poza serwisem są rekiny. Na prawdę fascynujące.

Jest jeden poważny minus tego zachowania: im wyżej się znajdujesz, tym bardziej wrogie staje się twoje środowisko. Z każdym szczeblem drabiny, którą pokonujesz, rośnie liczba ludzi, którzy chcieliby cię zniszczyć. Potrzebują tylko połowy szansy i będą przy twoim gardle. Na początku ci rywale będą zwykłą uciążliwością – samotną muchą konną skubiącą twoje ogromne zady. Ale jeśli to potrwa wystarczająco długo, liczba wzrośnie do roju pszczół. I pomimo twoich osiągnięć w zakresie upartego sukcesu, nadejdzie dzień, kiedy twoje szczęście obróci się na południe. W tej chwili słabości, bez względu na to, jak drobna lub krótka, ostatnim miejscem, w którym chcesz być, jest pokój pełen ludzi, którzy nienawidzą twoich wnętrzności.

Oprócz energii, którą będziesz zużywać na radzenie sobie z zewnętrznymi niepokojami, życie jako alfa typu A jest w rzeczywistości fizycznie wyczerpujące. Wall Street Journal opublikował artykuł z pytaniem „Czy samce alfa są zdrowe?” W artykule zacytowano badanie, które „wykazało, że chociaż samce alfa otrzymywały najlepsze pożywienie i najwięcej partnerów, doświadczały znacznie większego stresu niż samce beta znajdujące się tuż pod nimi w hierarchii”. Jeśli chodzi o ludzkie alfy, „badanie 1750 Kanadyjczyków w Journal of the American College of Cardiology wykazało w zeszłym tygodniu, że ludzie, którzy wykazywali oznaki wrogości – niezależnie od tego, czy przyznali się do poczucia wrogości, czy nie – mieli dwukrotnie większe ryzyko problemów sercowo-naczyniowych niż ci, którzy tego nie robili . ”

Życie klasycznego samca alfa nie jest takie proste, jak się wydaje.

Cnoty mężczyzny alfa 2.0

Ten sam Wall Street Journal zacytował psychiatrę, który zauważył: „Nie wszyscy samce alfa są typu A, ale połączenie to może być śmiertelne ze zdrowotnego punktu widzenia”.

Więc jaki jest inny rodzaj samca alfa? W jaki sposób kierujesz swoją ambicję na rolę lidera bez wywoływania zamieszania wewnątrz i na zewnątrz? To sztuka i nauka, którą guru studiowali i nad którą głoszono od wieków. Ale na początek możesz zrobić coś zupełnie przeciwnego do tego, co robi klasyczny samiec alfa i uzyskać takie same (lub lepsze) wyniki pod względem statusu alfa.

1. Bądź asertywny

Asertywność jest najważniejszą zaletą samca alfa 2.0 i jest kluczowym wyróżnikiem w porównaniu z klasycznym samcem alfa. Podczas gdy klasyczny samiec alfa wykorzystuje agresję, aby narzucić swoją wolę innym, nowa rasa samców alfa wykorzystuje asertywność, aby dostać to, czego chce. Chociaż często są ze sobą myleni, asertywność i agresywność to nie to samo.

Asertywność to pewna siebie, szczera komunikacja bez agresji. Gdyby można było wyobrazić sobie bierność, agresywność i asertywność jako trójkę, asertywność i agresywność byłyby w równym stopniu oddalone od bierności, ale rozgałęziające się na przeciwnych ścieżkach. (To nie wyjaśnia pasywnej agresji. Ale oczywiście alfy nie są bierne).

Asertywne alfy nie oszukują ani nie miażdżą słów. Wchodzą w pościg i pozostają na temacie, odrzucając wymówki i próby manipulacji. Ale robią to w sposób, który z kolei nie nadużywa, nie manipuluje, nie grozi ani nie narusza granic innych.

Co ci to daje? Asertywność jest niezwykle skuteczna w przecinaniu bzdur. Nie mając pretensji do pretensji lub wymówek, asertywny alfa skutecznie ujawnia prawdziwe punkty sporne (jeśli takie istnieją) i szybko dąży do rozwiązania lub kompromisu. Co ważniejsze, asertywność przynosi pożądane rezultaty w oparciu o zalety sprawy. Asertywny alfa nie mówi: „Stworzyłem cię i mogę cię zniszczyć, więc najlepiej zrób, co powiem”. Nie daje do zrozumienia, że ​​jesteś głupi, tchórzliwy lub pruderyjny, ponieważ nie zgadzasz się z jego wolą. Mówi: „Rozumiem, że możesz mieć obawy co do mojej propozycji. Ale uważam, że to solidny plan. Coś takiego jest w propozycji, którą uważasz za niewłaściwą? ” Defluje zarzuty, które nie mają wagi i bezpośrednio odnosi się do tych, które je mają. Ostatecznie asertywne alfy często zyskują poparcie potencjalnych przeciwników, a także ich szacunek.

Możliwość komentowania Minusy bycia samcem alfa. została wyłączona