samce-alfa
Motywacja,  Styl życia

Klasyczna ścieżka do statusu samca alfa.

Fałszywe cnoty klasycznego samca alfa

Klasyczny samiec alfa wspina się na szczyt, wykazując kilka kluczowych zalet:

1. Bądź agresywny

Najlepsza obrona to silny atak. Zwłaszcza jeśli jest to uderzenie wyprzedzające. Jeśli zobaczysz okazję, skorzystaj z niej natychmiast. Jeśli zauważysz lukę w zabezpieczeniach swojego rywala, bezzwłocznie ją wykorzystaj.

Co ci to daje? Jako agresor możesz nadać tempo. Uderzając w kogoś, każesz mu zareagować w sposób grzeczny lub wycofać się. Postawiłeś ich w pozycji reakcyjnej, która w wielu przypadkach jest słabsza. Trochę jak moja walka o części Iveco w poprzedniej pracy.

2. Nigdy nie pozwól nikomu cię lekceważyć.

Jako klasyczny samiec alfa, Twoją największą walutą jest uznanie własnego autorytetu (nadal liczy się niechęć, uraza uznania). Jeśli ktoś nadepnie ci na palce u nóg lub nawet podejdzie trochę blisko, żebyś wyglądał jak głupiec, zniszcz go. Rozwal ich złośliwą, sarkastyczną uwagą. Albo poświęć swój czas i upokorz ich publicznie lub w inny sposób sabotuj ich sprawę.

Co ci to daje? W niektórych kręgach wymaganie szacunku działa szybciej niż zdobywanie szacunku. Ale główną „korzyścią” z ustanowienia siebie jako niestabilnego psychopaty z pogranicza, który złośliwie mści się na każdym domniemanym lekceważeniu, jest to, że przekonuje innych do lekkiego obchodzenia się z tobą. Wolą raczej uspokoić cię, niż znaleźć się na twoim celowniku.

3. Bądź nieustraszony

Ignoruj ryzyko. Lub przerzuć ryzyko na kogoś innego . Reagowanie na ryzyko uznaje możliwość niepowodzenia, co jest przyznaniem się do słabości. I nie jesteś słaby.

Co ci to daje? Idąc tam, gdzie nieśmiali nie podążą, zbierzesz wszystkie nagrody, których nigdy nie skosztują. Duże przedsięwzięcia ryzykowne przynoszą duże korzyści, gdy idą dobrze. Kiedy jesteś alfą, łatwo jest znaleźć kogoś, kogo można winić lub kogoś innego, kto zapłaci za twoje błędy (do których nigdy się nie przyznasz).

4. Dominuj nad innymi

Wyższość to rzecz względna. I podnosisz się wyżej, pokonując wszystkich na swojej drodze. Twój tron ​​jest zbudowany na kopcu czaszek, a twoja potężna reputacja cię wyprzedza.

Co ci to daje? Jeśli jakaś osoba okaże się przeszkodą w osiągnięciu celu, złamiesz ją. Wysyła to mocną wiadomość do innych potencjalnych rywali i pokazuje twoją siłę i wyższość. Przeciwnicy są albo zneutralizowani i usunięci z miejsca zdarzenia, albo zastraszani przez podwładnych, podporządkowani twojej woli.

Możliwość komentowania Klasyczna ścieżka do statusu samca alfa. została wyłączona