Styl życia

Jak znaleźć przyjaciół w dorosłym życiu.

Ludzie się pobierają. Ludzie odchodzą. Ludzie są zajęci wymagającymi zadaniami. Ludzie się od siebie oddalają. Zanim się zorientujesz, nikogo nie ma w pobliżu. Przedstawiamy 3 kluczowe klucze do budowania nowych przyjaźni w pozaszkolnej fazie życia i przedstawiamy 12 pomysłów na rozpoczęcie.

Nawiązywanie przyjaźni nigdy nie było łatwe.

W podstawówce sojusze się zmieniały, a bycie nowym dzieckiem było karalne. W liceum prawdopodobnie znalazłeś swoje plemię, ale wszyscy byli zalani hormonami i niepewnością. Na studiach trzeba było zaczynać od nowa na pierwszym roku, ale z dodatkową korzyścią było mieszkanie w akademiku.

Ale teraz, kilka lat po studiach – lub kilka dekad – nawiązywanie nowych znajomości wydaje się… niemożliwe.

Weź pod uwagę, że przeciętny człowiek (a tym bardziej Amerykanin, a nie Polak) w wieku 30 lat przeprowadzał się w życiu sześć razy – a niektóre źródła podają, że większość z nas przeprowadza się co 5 lat – a próba nawiązania stabilnych, satysfakcjonujących przyjaźni jako pracujący dorosły brzmi dosyć nierealnie.

Jak ludzie nawiązują przyjaźnie?

O ile wiem, istnieją trzy sposoby zawierania przyjaźni przez ludzi:

Wspólna bliskość

Wspólne zainteresowania

Wspólne wartości

Wspólna bliskość oznacza, że ​​jesteś wrzucony razem z grupą ludzi – jak w szkole – a dla przetrwania po prostu rozwiązujesz sprawy i nawiązujesz przyjaźnie. Wspólna bliskość jest prawdopodobnie odpowiedzialna za większość, jeśli nie za wszystkie przyjaźnie, które nawiązujesz, zanim staniesz się niezależną osobą dorosłą.

Wspólne zainteresowania obejmują takie rzeczy, jak zespoły, sport i zajęcia – wszystkie rzeczy, które wybierzesz, a które wybrali również inni ludzie.

Wspólne wartości są nieco głębsze niż interesy i obejmują takie rzeczy, jak religia, służba, polityka i poglądy na życie.

Praca to nowa szkoła… z wyjątkiem sytuacji, gdy jej nie ma

Myślę, że możemy się zgodzić, że wspólna bliskość to najbardziej niezawodny sposób na nawiązywanie przyjaźni. Kiedy wracam myślami do czasów, kiedy miałem najwięcej przyjaciół – i najwięcej zabawy z przyjaciółmi – to było w szkole i na studiach. Później praca i naprawa tabletów, trzy osoby i jeden stół do naprawy sprzętu – wspaniała rzecz.

Więc odpowiedź na zdobywanie przyjaciół jako dorosły jest oczywista, prawda? Praca! Jesteś ze swoimi współpracownikami przez ponad 8 godzin dziennie… to jest idealne!

Spójrz, prawdziwe przyjaźnie na pewno wychodzą z pracy. Ale jeśli odpowiedzią byli znajomi z pracy, dlaczego istnieje ten wpis? Dlaczego nadal jest tak trudno nawiązywać przyjaźnie?

Nie mam żadnych danych na ten temat, ale myślę, że odpowiedź brzmi: praca różni się od szkoły. Presja na wyniki, konkurowanie i dostarczanie jest większa. Jest więcej stresu. Jest więcej możliwości konfliktu osobowości i więcej poziomów hierarchii.

Prosta odpowiedź brzmi: praca to nie szkoła i to nie jest to samo.

Jak więc zdobyć przyjaciół poza miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu, kiedy nie śpisz? Zapraszam cię na kolejną część, tam dam ci parę pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *