jak-znaleźć-przyjaciół
Styl życia

Jak znaleźć przyjaciół w dorosłym życiu.

Ludzie się pobierają. Ludzie odchodzą. Ludzie są zajęci wymagającymi zadaniami. Ludzie się od siebie oddalają. Zanim się zorientujesz, nikogo nie ma w pobliżu. Przedstawiamy 3 kluczowe klucze do budowania nowych przyjaźni w pozaszkolnej fazie życia i przedstawiamy 12 pomysłów na rozpoczęcie.

Nawiązywanie przyjaźni nigdy nie było łatwe.

W podstawówce sojusze się zmieniały, a bycie nowym dzieckiem było karalne. W liceum prawdopodobnie znalazłeś swoje plemię, ale wszyscy byli zalani hormonami i niepewnością. Na studiach trzeba było zaczynać od nowa na pierwszym roku, ale z dodatkową korzyścią było mieszkanie w akademiku.

Ale teraz, kilka lat po studiach – lub kilka dekad – nawiązywanie nowych znajomości wydaje się… niemożliwe.

Weź pod uwagę, że przeciętny człowiek (a tym bardziej Amerykanin, a nie Polak) w wieku 30 lat przeprowadzał się w życiu sześć razy – a niektóre źródła podają, że większość z nas przeprowadza się co 5 lat – a próba nawiązania stabilnych, satysfakcjonujących przyjaźni jako pracujący dorosły brzmi dosyć nierealnie.

Jak ludzie nawiązują przyjaźnie?

O ile wiem, istnieją trzy sposoby zawierania przyjaźni przez ludzi:

Wspólna bliskość

Wspólne zainteresowania

Wspólne wartości

Wspólna bliskość oznacza, że ​​jesteś wrzucony razem z grupą ludzi – jak w szkole – a dla przetrwania po prostu rozwiązujesz sprawy i nawiązujesz przyjaźnie. Wspólna bliskość jest prawdopodobnie odpowiedzialna za większość, jeśli nie za wszystkie przyjaźnie, które nawiązujesz, zanim staniesz się niezależną osobą dorosłą.

Wspólne zainteresowania obejmują takie rzeczy, jak zespoły, sport i zajęcia – wszystkie rzeczy, które wybierzesz, a które wybrali również inni ludzie.

Wspólne wartości są nieco głębsze niż interesy i obejmują takie rzeczy, jak religia, służba, polityka i poglądy na życie.

Praca to nowa szkoła… z wyjątkiem sytuacji, gdy jej nie ma

Myślę, że możemy się zgodzić, że wspólna bliskość to najbardziej niezawodny sposób na nawiązywanie przyjaźni. Kiedy wracam myślami do czasów, kiedy miałem najwięcej przyjaciół – i najwięcej zabawy z przyjaciółmi – to było w szkole i na studiach. Później praca i naprawa tabletów, trzy osoby i jeden stół do naprawy sprzętu – wspaniała rzecz.

Więc odpowiedź na zdobywanie przyjaciół jako dorosły jest oczywista, prawda? Praca! Jesteś ze swoimi współpracownikami przez ponad 8 godzin dziennie… to jest idealne!

Spójrz, prawdziwe przyjaźnie na pewno wychodzą z pracy. Ale jeśli odpowiedzią byli znajomi z pracy, dlaczego istnieje ten wpis? Dlaczego nadal jest tak trudno nawiązywać przyjaźnie?

Nie mam żadnych danych na ten temat, ale myślę, że odpowiedź brzmi: praca różni się od szkoły. Presja na wyniki, konkurowanie i dostarczanie jest większa. Jest więcej stresu. Jest więcej możliwości konfliktu osobowości i więcej poziomów hierarchii.

Prosta odpowiedź brzmi: praca to nie szkoła i to nie jest to samo.

Jak więc zdobyć przyjaciół poza miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu, kiedy nie śpisz? Zapraszam cię na kolejną część, tam dam ci parę pomysłów.

Możliwość komentowania Jak znaleźć przyjaciół w dorosłym życiu. została wyłączona