jak-znaleźć-przyjaciół
Styl życia

Jak znaleźć przyjaciół w dorosłym życiu – część 2.

Dziś przedstawie ci 12 pomysłów na nawiązywanie przyjaźni jako osoba dorosła

Wróćmy do trzech sposobów nawiązywania przyjaźni: wspólnej bliskości, zainteresowań i wartości. Omówiliśmy już bliskość: jako osoba dorosła obowiązkowa bliskość przez dłuższy czas jest trudna, chyba że jesteś astronautą lub zakładnikiem.

Dlatego te pomysły koncentrują się na nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, którzy podzielają Twoje zainteresowania i wartości, ale pamiętaj o tym: co się stanie, jeśli będziesz spędzać czas z osobami, które podzielają Twoje zainteresowania? Z biegiem czasu jesteście bliżej!

Część, której nie będziesz chciał usłyszeć

To wymaga działania. Brak wspólnej bliskości musimy nadrobić wysiłkiem. Mimo że nawiązywanie przyjaźni jako osoba dorosła to nie randkowanie, obowiązuje wiele z tych samych zasad. Nadal musisz się podnieść, zabrać głos i to pokazać.

Większość poniższych pomysłów stwarza świetne warunki do nawiązania przyjaźni. Ale nadal musisz, no wiesz, zapraszać ludzi do wspólnego spędzania czasu. Nie zakładaj, że stanie się to naturalnie. To niewygodne, ale musisz zrobić pierwszy krok.

Skorzystaj z tych pomysłów, aby spotkać ludzi o podobnych poglądach (pamiętaj o zainteresowaniach i wartościach) i zacznij włączać je do rzeczy, które lubisz (tak jak robią to przyjaciele). Zaproś kilku chłopaków na kolację, obejrzyj nowy film Marvela lub wybierz się na wycieczkę.

Zrób miesięczną ofertę wprowadzającą w 5 różnych miejscach

Niektóre siłownie, studia jogi i centra sztuk walki mają podstawową grupę stałych bywalców, którzy zamienili swoje wspólne zainteresowania w prawdziwą przyjaźń. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć siłownię, studio lub zajęcia, które osiągnęły poziom koleżeństwa na wysokim poziomie.

Praca w grupie na rzecz wspólnego celu to świetny sposób na kontaktowanie się z ludźmi, którzy podzielają Twoje zainteresowania i wartości.

Sporty

Stare, ale dobre, wewnętrzne ligi sportowe to wypróbowany i prawdziwy sposób na zdobycie dorosłych przyjaciół. Dołączenie do zespołu to prawdopodobnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na nawiązanie przyjaźni i ostateczne pozwolenie na rozmowę z nieznajomymi. Nie tylko poznajesz swoich kolegów z drużyny, ale jest też cały inny zespół, z którym możesz się spotykać co tydzień.

Kolejna zaleta dla drużyn sportowych po pracy? Są regularne i zorganizowane, co oznacza, że ​​co tydzień musisz pojawiać się o tej samej porze.

Niezależnie od tego, czy jest to drużyna piłkarska, która w rzeczywistości jest drużyną skaczącą po barach, wyjdź i zrób coś lekko atletycznego w imię przyjaźni.

Znajdź duchową społeczność

Domyślam się, że jeśli to czytasz, to albo nie należysz do kościoła, albo już przeszukałeś swój ulubiony dom modlitwy.

Oto rzecz: jeśli jeszcze nie jesteś w kościele… rozważ wejście do kościoła. Albo coś w tym stylu.

Niezależnie od twoich przekonań, prawdopodobnie jest dla ciebie jakaś grupa. Faktem jest, że wspólnoty duchowe – takie jak sport i wolontariat – są jednym z nielicznych miejsc, które stworzyło nasze społeczeństwo, gdzie zupełnie obcy ludzie mogą zaprzyjaźnić się bez obawy o stygmatyzację lub bycie częścią obcego tłumu.

W każdym razie, ja uciekam na skup apple, przygotowuje się na zakup nowego sprzętu. Muszę przecież pisać dobre wpisy, na dobrym sprzęcie. A już niedługo jest premiera nowego MacBook’a. Także trzeba się pozbyć starego. Życzę miłego urlopu i miłych poszukiwań wartościowych przyjaciół.

Możliwość komentowania Jak znaleźć przyjaciół w dorosłym życiu – część 2. została wyłączona